Škola při Nemocnici Havířov, p. o.

Činnost MŠ na dětském oddělení Nemocnice Havířov

Děti předškolního věku tráví dopoledne, tak jako zdravé děti, v mateřské škole. Těm, kterým zdravotní stav nedovolí účast na společných herních činnostech, přizpůsobí učitelka program přímo na lůžku. Ve výtvarných a pracovních činnostech děti vytváří výrobky k různým příležitostem a událostem. Hotové výrobky si děti odnášejí domů jako dárečky pro své blízké. Výtvarné práce dětí mateřské školy slouží k výzdobě nejen dětského oddělení, ale i areálu celé nemocnice.

Kontakt:
Dělnická 1132/24
73601 Havířov- Město


Bc. Petra Hrachovcová, učitelka MŠ            e-mail: jmeno.prijmeni@szmkarvina.cz

 


Naše aktivity

Malování na sklo

Vánoční stromeček

Mikulášská nadílka

Být myslivcem není koníček

Zdobení stromečku

Beseda se včelařem


Funilka a Stašfuňák v nemocnici

více zde


Městská policie radí dětem

více zde


Loutkoherci na dětském oddělení

Začátkem měsíce února navštívili loutkoherci z ostravského loutkového divadla Loutkový svět již podruhé nemocné děti v havířovské nemocnici.

Více zde


Barevný podzim

Podzim je období plné barevnosti, přírodních kras, je časem dozrávání, sklizně a hlavně příprav na zimu. Děti v MŠ při NsP v Havířově v návaznosti na rozvoj poznání hravou formou vyjádřily své pocity a zážitky ve výtvarné a pracovní činnosti.

Zapsala Ľudmila Wertheimová, Bc.                                                                                                      

  1. 11. 2018


Městská policie radí dětem

Městská policie Havířov v měsíci září zavítala na dětské oddělení NsP v Havířově. Po úvodním představení policistky probraly zajímavá témata, například z jakých části se skládá uniforma, jakou výstroj mají policisté vždy u sebe, ve kterých situacích mohou pomoci a jaký je rozdíl mezi městskou a státní policií.

Žáci si zopakovali důležitá telefonní čísla (zdravotnická záchranná služba, Hasičský záchranný sbor ČR a Policie ČR).

Zástupkyně městské policie upozornily děti na pravidla bezpečného přecházení přes přechod pro chodce. Na závěr besedy policistky zdůraznily důležitost používání reflexních prvků, které děti obdržely jako dárek.

Zapsala: Ľudmila Wertheimová, Bc. učitelka MŠ

Vloženo:15. 10. 2018


Z činnosti školní družiny: školní rok 2017 - 2018

zde


 

Vánoční nadílka v Benjamínu v Havířově

 


Hasiči na dětském oddělení

V poslední listopadový den zavítali mezi předškoláky a žáky hospitalizované na dětském oddělení profesionální hasiči ze záchranného sboru v Havířově.
Po seznámení s prací hasiče (likvidace požárů, práce při povodních, odchyt zvířat, vyprošťování z výtahů, při dopravních nehodách, atd.) následovala živá beseda na téma, co dělají profesionální a dobrovolní hasiči. Nejvíce děti zajímalo, jak se mohou stát hasičem. Žáci prokázali dobré znalosti o důležitých telefonních číslech a důkazem byla i praktická ukázka, kdy žák dostal za úkol nahlásit požár. V simulovaném telefonickém rozhovoru s hasičem oznámil, že v blízkosti jeho bydliště hoří kontejner. Na závěr děti obdržely omalovánky a pexeso s hasičskou tématikou, poté se hasiči rozloučili s přáním pohody a hlavně Veselých Vánoc bez nehod.

V Havířově dne 3. 12. 2017
zapsala: Wertheimová Ľudmila,Bc.

 

 


Podzimní tvoření

Podzimní období je příležitostí pro rozvoj kreativity při tvoření z podzimních plodů a na podzimní motivy.

Děti v MŠ při NsP v Havířově si během hospitalizace předávaly zkušenosti a rozvíjely zručnost při zkrášlování prostor oddělení svými výtvory:

  • ježci ze šišek,
  • hřibečky z papíru,
  • malování podzimních listů,
  • deštník.

Zapsala Ľudmila Wertheimová, Bc.

foto


 Městská Policie navštívila dětské oddělení

Již začátkem školního roku jsme využili ochoty Městské Policie v Havířově. Jejich zástupci navštívili dne 12. 9. 2017 děti na dětském oddělení, aby je poučili o bezpečnosti a správném chování během cesty do školy a školky s důrazem na dodržování pravidel silničního provozu.

Formou otázek a odpovědí si děti zopakovaly důležitá telefonní čísla.

Zapsala:Ľudmila Wertheimová

První den ve školce

Dne 4. 9. 2017 jsme společně s hospitalizovanými dětmi v MŠ při NsP v Havířově zahájili nový školní rok 2017/2018.

Děti se seznámily s novými kamarády, s personálem a se zařízením. Pobyt v nemocnici jim zpříjemňují hrací koutky v herně, kde si každý najde svoji oblíbenou hračku.

Hospitalizovaným dětem přejeme příjemný pobyt v nemocnici a brzký návrat domů.

Zapsala:Ľudmila Wertheimová

V Havířově dne 17. 9. 2017

foto

 


Den matek

Děti předškolního věku, které byly v květnu hospitalizované na Dětském oddělení v Havířově si s radostí a nadšením připravovaly dárek, kterým vyjádřili lásku a úctu k maminkám při příležitosti svátku "Den matek“. Výrobou kytiček a přáníček svým maminkám určitě udělaly radost.

V Havířově dne 20. 5. 2017 Ľudmila Wertheimová

foto


 

Návštěva Městské policie Havířov

S příchodem jarního ročního období tráví děti stále více času venku a s tím také souvisí nárůst úrazů a různých nebezpečí. I z těchto důvodů hospitalizované děti navštívili členové Městské Policie v Havířově a připravili si pro děti přednášku.

Více zde

Vloženo: 20. 3. 2017


Jak na bacily…

Jedním ze záměru vzdělávacího úsilí v oblasti biologické, je vedení dětí v MŠ při NsP v Havířově ke zdravým životním návykům a postojům.

vice zde
vloženo: 6. 3. 2017


Vánoční tvoření

Měsíc prosinec se vyznačuje přípravami na vánoční svátky. Děti  MŠ v havířovské nemocnici se v této době podílely na realizaci projektu pod názvem „Vánoční svátky krásné a tajemné“. Předvánoční atmosféru umocňoval poslech vánočních koled, oživení adventních a štědrovečerních zvyků a tradic.

Více zde


 

Vánoční svátky krásné a tajemné

Cílem  projektu  „Vánoční svátky krásné a tajemné“  se zaměřením na ucelený pohled na Vánoce bylo otevřít cestu ke spolupráci vytvořením příjemného a zdravého prostředí ve škole.
více zde

foto


Snažíme se naučit žáky během hospitalizace na dětském oddělení v nemocnici Havířov přijímat vlastní zodpovědnost, pracovat s postoji a chováním, podporovat zdravé vztahy mezi kamarády.

Co se dělo na oddělení

Besesa o cestách po Kalifornii
Beseda o historii Slezska
Podzimní tvoření
Zdobení kelímků

vloženo 20. 1. 2017

foto


Hasiči radí dětem

V uplynulém týdnu naší školu při NsP v Havířově navštívili profesionální hasiči, kteří zaujali děti předškolního i školního věku vyprávěním zážitků z praxe při řešení složitých havarijních situací, během výkonu svého povolání. Děti se dozvěděli důležité informace o požární prevenci i ochraně obyvatelstva. Na příkladech simulovaných situací žáci prokázali bohaté znalosti, návyky i postoje. Na závěr si každé dítě odneslo malý dárek a s poděkováním se s hasiči rozloučili.
V Havířově dne 13. 11. 2016
Zapsala Ľudmila Wertheimová, Bc.

škola


 

© 2016 - 2024 Všechna práva vyhrazena