Žákovský parlament

Školní rok 2023 - 2024

Vedoucí pedagog: Mgr. Lenka Marchlíková  (ul. Vydmuchov 1835/10)

Vedoucí pedagog: Mgr. Šárka Pětrašková (ul. Komenského 614/2)

Školní rok 2022 - 2023

Vedoucí pedagog: Mgr. Lenka Marchlíková  (ul. Vydmuchov 1835/10)

Vedoucí pedagog: Mgr. Šárka Pětrašková (ul. Komenského 614/2)

Školní rok 2021 - 2022

Vedoucí pedagog: PhDr. Lenka Mlýnková Tothová  (ul. Vydmuchov 1835/10)

Vedoucí pedagog: Mgr. Šárka Pětrašková (ul. Komenského 614/2)

Den učitelů


 Školní rok 2020 - 2021

Vedoucí pedagog: PhDr. Lenka Mlýnková Tothová  (ul. Vydmuchov 1835/10)

Vedoucí pedagog: Mgr. Šárka Pětrašková (ul. Komenského 614/2)

Školní rok 2019 - 2020

Vedoucí pedagog: PhDr. Lenka Mlýnková Tothová  (ul. Vydmuchov 1835/10)

Vedoucí pedagog: Mgr. Šárka Pětrašková (ul. Komenského 614/2)


Valentýn školní parlament

Sbírka suchého pečiva


Valentýn se školním parlamentem_výstup

Valentýn se školním parlamentem

Děti dětem

Vyhodnocení činnosti

Zápis č. 3

Školní parlament, Vydmuchov 

Volby

Složení ŠP_Vydmuchov 

Činnost parlamentu 

Ideální člen parlamentu 

Zápis č. 1

SBÍRKA_ PLYŠÁK

 


Jsem Laskavec

více zde


Filmový den s diskotékou

Školní parlament se rozhodl zpestřit žákům IX.D, I.PRŠ2 a  II.PRŠ.2 den akcí zvanou  Filmový den s diskotékou . V soutěži ,,Jaká je to melodie,,? si první místo vybojovala třída II.PRŠ2. Po vyhodnocení nám na kytaru zahrál Miloš Baláž a na známé písně jsme si společně zazpívali.

Mgr. Martina Lazarová

foto


 Sbírka pro psí útulek- poděkování

Na naší škole, z iniciativy dětí ze školního parlamentu , byla zorganizována sbírka potřebných věcí pro Psí útulek v Karviné-Darkově. Děti nosily konzervy, granule, deky apod. Zodpovědný zastupce za akci Matěj Rybnikár  každé ráno přebíral dary a ukládal na určené místo. Dne 29.11.2017 celý tým školního parlamentu pod dohledem koordinátorky dary odvezli do útuku. Velmi vřele děti přivítala pracovnice, která žáky útulkem provedla a ukázala pejsky. Na závěr vyvedla ven pejska s kterým si žáci chvíli pohráli. Tímto vyřizujeme velký dík od pracovnice útulku. Určitě dárky udělaly radost mnoha pejskům. Děkujeme všem žákům i pedagogům, kteří se na této akci podíleli.
Děkujeme také paní asistentce Marii Haltofové a panu školníkovi za doprovod.

Mgr. Martina Lazarová

 

Soutěž o nejhezčí Vánoční stromeček

Dne 15.12.2017 proběhlo vyhodnocení soutěže o nejhezčí Vánoční stromeček s vlastnoručně vyrobenými ozdobami. 1.místo tř. IV.D, 2.místo tř. 1B PRŠ1, 3.místo tř. IX.D

foto

Djembe

Djembe, didgeridoo, šamanské bubny, tibetské mísy nebo chřestidla… Říkají
vám tyto názvy něco? My jsme o nich taky nikdy neslyšeli, dokud nás ve
čtvrtek 18. 1. 2018 nenavštívila paní Alena Benešová. Jsou to všechno názvy
hudebních nástrojů, díky kterým jsme mohli pocítit ozdravnou sílu hudby.
Nástrojů bylo nepřeberné množství, takže si zahrály všechny děti.
Muzicírovali všichni, i ti, kteří na žádný nástroj nehrají, a v tom
spočívalo celé kouzlo muzikoterapie.

 foto


 Akce svačinky

Školní parlament ve spolupráci s praktickou školu dvouletou uspořádal měsíční projekt pro žáky školy. Každou středu v měsíci připraví svým spolužákům i pedagogům zdravou svačinu, kterou nabídnou ve školní kuchyňce vždy o hlavní přestávce.

foto


Školní rok 2016 - 2017

Vedoucí pedagog: Mgr. Renáta Duchová (ul. Vydmuchov 1835/10)

Vedoucí pedagog: Mgr. Iva Šebestová (ul. Komenského 614/2)

 


 Setkání žákovského parlamentu 2016/2017

Zastupitelé žákovského parlamentu

 


 Vyhodnocení soutěže o "Nej třídu"

Ve čtvrtek 8. 6. vedoucí Žákovského parlamentu p. uč. Duchová ve vestibulu školy zhodnotila celoroční práci členů parlamentu a vyhlásila výsledky dvou celoročních soutěží třídních kolektivů, které pro žáky připravil Žákovský parlament. Jednalo se o druhý ročník soutěže o „Nej třídu“, kde členové parlamentu pravidelně každý měsíc hodnotili čistotu třídy a šatny, výzdobu třídy i vztah k životnímu prostředí. Nejpořádnějšími, tedy vítězi se stali opět naši nejmladší žáčci II. D třídy pod vedením p. uč. Žylové. Zaslouží si velkou pochvalu a taky něco na zub. Čokoládovo-malinový dort byl pro mrňata tou nejlepší odměnou.

Vyhodnocení soutěže "Sbírá celá rodina"

Do soutěže „Sbírá celá rodina“ se mohli zapojit všichni, tedy žáci, učitelé i rodiče. Jaká byla pravidla? Zástupci jednotlivých tříd si vedli dokumentaci o tom, kolik kilogramů starého papíru třída nasbírala a co si za utržené peníze pořídila. Do soutěže se zapojily všechny třídní kolektivy a patří jim velké poděkování za celoroční úsilí, které přispělo k ochraně životního prostředí a ke zvýšení efektivity třídění odpadů. Vítězným třídním kolektivem se stala třída  I.PRŠ 2 a nejlepším třídním sběračem je Pavel Beke. Třída nasbírala 318 kg starého papíru, za který utržila 507 Kč. Částku 250 Kč věnovala na charitu pro psí útulek, 257 Kč na závěrečné posezení třídy. Na vítěze čekalo překvapení v podobě finanční odměny. Všem gratuluji a děkuji.

 zapsala: Mgr. Renáta Duchová

foto


Vyhodnocení soutěže - Putování za Karlem IV.

Ve čtvrtek 2. 6. se konalo ve vestibulu školy vyhodnocení celoročních soutěží třídních kolektivů, které pro žáky připravil Žákovský parlament. Paní učitelka Duchová poděkovala zastupitelům parlamentu za jejich celoroční práci, pravidelnou účast na jednáních, za podněcování spolupráce mezi třídami a snahu do soutěží zapojit všechny spolužáky. V září 2015 byla vyhlášena soutěž o „Nej třídu“, kde členové parlamentu pravidelně každý měsíc hodnotili čistotu třídy a šatny, výzdobu třídy, kreativitu, vztah k životnímu prostředí. V každém kritériu mohly třídy získat 10 bodů. S nejvyšším počtem bodů se staly vítězem soutěže dvě třídy, a to nejstarší žáci II. ročníku PRŠ 2 a nejmladší žáci IV. D. V říjnu byla vyhlášena soutěž „Putování za Karlem“. Cíleně jsme se zaměřili na zmapování vlády Karla IV. V Čechách a připomněli si tak 700 let od jeho narození. Formou týmové práce třídní kolektivy vypracovávali tematické úkoly a prezentovali osobnost Karla IV. Vítězným třídním kolektivem se stala třída I. B PRŠ 1. Na vítěze soutěží čekalo sladké překvapení v podobě dortu, všechny třídní kolektivy dostali sladkou odměnu za jejich celoroční úsilí v plnění a prezentaci daných úkolů. Všem gratuluji a děkuji.
vloženo: 6. 6. 2016
zapsala: Mgr. Renáta Duchová
foto

učitelé, žáci


 

© 2016 - 2024 Všechna práva vyhrazena